Nieuwjaarsduik / nieuwjaarsreceptie 2019

Zondag 6 januari 2019 organiseerde de Rotterdamse Reddingsbrigade voor de derde maal haar nieuwjaarsreceptie in combinatie met een nieuwjaarsduik op de strandpost van de reddingsbrigade aan de Maasvlakte.

De brigade kan terugkijken op drukbezochte en ook emotionele receptie.

Enkele tientallen enthousiastelingen doken om 13.00 uur het koude noordzeewater in (ca. 6 graden Celsius).
Nadat iedereen weer was opgewarmd (met warme chocolademelk en Unox erwtensoep) hield voorzitter Kevin van Hengel de nieuwjaarsspeech (zie tekst onderaan dit bericht ) in de overvolle strandpost. Tijdens de nieuwjaarsspeech was er aandacht voor het overlijden van Rob Stornel.

Tekst nieuwjaarstoespraak

Welkom op de nieuwjaarsreceptie van de Rotterdamse Reddingsbrigade.
Een speciaal woord van welkom aan onze ereleden..

Namens het bestuur wil ik u graag een gezond, gelukkig en sportief 2019 toewensen. Zowel privé, op het werk, als bij het uitoefenen van de activiteiten bij de Rotterdamse Reddingsbrigade en Reddingsbrigade Nederland.

In het jaar 2018, het 93-ste jaar van de brigade stond het les gegeven in zwemmen en zwemmend redden in de Rotterdamse zwembaden aan de basis van onze vereniging.

Voor het zevende achtereenvolgende seizoen waren er weer activiteiten van onze strandwachtploeg aan de Tweede Maasvlakte. De strandwachtploeg kan terugkijken op een lange hete zomer en draaide daardoor vele uren. Naast de strandbewaking werd er een groot aantal evenementen in en rond het Rotterdamse beveiligd.

De commissie Opleidingen is actief geweest op het gebied van kwaliteitsverbetering van onze opleidingen o.a. middels het geven van diverse workshops. Er waren in 2018 twee Centrale Examens.

Vanzelfsprekend hadden we onze traditionele activiteiten, zoals
Serious Rescue (inmiddels voor de 7e keer),
Onderling Zwemfeest,
Gekleed Zwemmen
de Sint met zijn Pieten
en de activiteiten van de commissie Werving, Voorlichting en Promotie.

Op maandagavond 22 januari 2018 hebben we een vliegende start gemaakt in het nieuwe zwemcentrum Rotterdam nadat eind 2017 zwembad Charlois werd gesloten.

Op 6 april tijdens onze Algemene Ledenvergadering werd Jeannette van der Hoek – Stornel benoemd tot erelid van onze vereniging.

Tevens stonden we met elkaar stil bij het overlijden van Wil Annotee.

In 2018 werd een start gemaakt met het pinnen in de zwembaden. Na een proef in het Oostelijk zwembad, werden ook in de andere baden pinapparaten in gebruik genomen. Zodoende hoeven onze administratief medewerkers niet meer met grote sommen geld over straat.

Op 8 november werd stilgestaan bij het stoppen als medewerker van twee gewaardeerde medewerkers Frannie de Zwaan en Bertus Vellinga.

Aan het einde van 2018 bereikten ons het zeer droevige nieuws dat op 15 december onze zeer gewaardeerde medewerker en mede lid Rob Stornel na een kort ziekbed is overleden.
Hier willen wij als bestuur samen met u bij stil staan en daarom wil ik het woord geven aan Ed Asselé.

Na het verhaal van Ed over Rob en een minuut stilte, gaat Kevin weer verder.

Voor 2019 gaan we op de ingeslagen weg verder, met de reeds eerder genoemde activiteiten.

Het bestuur wil graag alle vrijwillige medewerkers bedanken voor hun inzet in 2018! We rekenen natuurlijk weer op jullie medewerking in 2019 want zonder jou redden wij het niet!!!This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Geef een reactie