Nieuwjaarsreceptie en -duik 2020

      Geen reacties op Nieuwjaarsreceptie en -duik 2020

Zondag 5 januari 2020 was het eerste evenement van de Rotterdamse Reddingsbrigade in haar jubileumjaar: de nieuwjaarsreceptie in combinatie met de Unox-nieuwjaarsduik op de strandpost aan de Maasvlakte.

Na het startschot van de voorzitter dook een groep enthousiastelingen om 13.00 uur het koude noordzeewater in (8 graden Celsius).
Nadat iedereen weer was opgewarmd (met warme chocolademelk en Unox erwtensoep) hield voorzitter Kevin van Hengel de nieuwjaarstoespraak (zie tekst onderaan dit bericht ) in strandpost.

De brigade kan terugkijken om een geslaagde middag.

Tekst nieuwjaarstoespraak

Welkom op de nieuwjaarsreceptie van de Rotterdamse Reddingsbrigade.
Een speciaal woord van welkom aan onze ereleden.

Namens het bestuur wil ik u graag een gezond, gelukkig en sportief 2020 toewensen. Zowel privé, op het werk, als bij het uitoefenen van de activiteiten bij de Rotterdamse Reddingsbrigade en Reddingsbrigade Nederland.

In het jaar 2019, het 94-ste jaar van de brigade stond het les gegeven in zwemmen en zwemmend redden in de Rotterdamse zwembaden aan de basis van onze vereniging.

Voor het achtste achtereenvolgende seizoen werd het strand van de Tweede Maasvlakte weer bewaakt door onze strandwachtploeg. De strandwachtploeg haalde op warmste dag van het jaar de landelijke pers. Naast de strandbewaking werd er een groot aantal evenementen in en rond het Rotterdamse beveiligd.

De commissie Opleidingen is actief geweest op het gebied van kwaliteitsverbetering van onze opleidingen o.a. met het geven van diverse workshops. Er waren in 2019 twee Centrale Examens, waarbij weer vele Rotterdamse jongeren hun zwemdiploma of redding diploma’s hebben gehaald.

Vanzelfsprekend waren er ook onze traditionele activiteiten, zoals
Serious Rescue (inmiddels voor de 8e keer),
het Onderling Zwemfeest,
Gekleed Zwemmen,
zjn de Sint met zijn Pieten gesignaleerd
en waren er de activiteiten van de commissie Werving, Voorlichting en Promotie.

Op 22 maart tijdens onze Algemene Ledenvergadering werden Frannie de Zwaan en Bertus Vellinga benoemd tot erelid van onze vereniging. Patrick Brand en Arnold Kok traden af als bestuurslid en Eric Oudenes werd benoemd tot bestuurslid.

In 2019 zijn we gestart als pilotbrigade met ruim 30 deelnemers aan het project Maatschappelijke diensttijd in samenwerking met Reddingsbrigade Nederland en het ministerie van VWS. Een project waarbij wij jongeren een ervaring voor het leven mee willen geven binnen de Redingbrigade.

2019 sloten we reeds af met het heugelijke feit dat de Rotterdamse Reddingsbrigade is uitgeroepen tot echt Rotterdams erfgoed. Hiermee zijn we als 80e organisatie toegevoegd aan de levende collectie van museum Rotterdam. Wederom een erkenning voor ons allemaal die de RRB een warm hart toe dragen en zich hiervoor inzetten.

Voor 2020 gaan we op de ingeslagen weg verder, met de reeds eerdergenoemde activiteiten en gaan we ons 95 jarig bestaan vieren.

Het bestuur wil graag alle vrijwillige medewerkers bedanken voor hun inzet in 2019! We rekenen natuurlijk weer op jullie medewerking in 2020 want zonder jou redden wij het niet!!!

Geef een reactie