Nieuwjaarsduik en -receptie 2018

      Geen reacties op Nieuwjaarsduik en -receptie 2018

Zondag 7 januari 2018 organiseerde de Rotterdamse Reddingsbrigade haar nieuwjaarsduik / nieuwjaarsreceptie op de strandpost van de reddingsbrigade aan de Maasvlakte. Na de nieuwjaarstoespraak (zie tekst onderaan dit bericht) werden de deelnemers van de nieuwjaarsduik toegesproken door Chantal. Hoewel het een paar graden boven nu was, was de gevoelstemperatuur door de stevige NO-wind ver onder nul.
Uiteindelijk waagden 16 man zich in het koude Noordzeewater onder toeziend oog van ervaren strandwachtleden.
De zwemmers werden na afloop opgewarmd met warme chocolademelk en Unox erwtensoep.

De Rotterdamse Reddingsbrigade kan terugkijken op een geslaagde / drukbezocht nieuwjaarsreceptie.

Tekst nieuwjaarsreceptie van de Rotterdamse Reddingsbrigade
Welkom op de nieuwjaarsreceptie van de Rotterdamse Reddingsbrigade. Een speciaal woord van welkom aan onze ereleden.

Namens het bestuur wil ik u graag een gezond, gelukkig en sportief 2018 toewensen. Zowel privé, op het werk, als bij het uitoefenen van de activiteiten bij de Rotterdamse ReddingsBrigade en Reddingsbrigade Nederland.

2017 was een bijzonder jaar in de zin dat we op de Algemene Ledenvergadering van 31 maart afscheid namen van Coen van Dee in zijn rol van voorzitter. Een taak die hij 6 jaar heeft uitgevoerd. Kevin van Hengel nam de voorzittershamer over.
2017 was ook het jaar dat Reddingsbrigades Nederland, het overkoepelend orgaan van de reddingsbrigade in Nederland, haar 100 jarig bestaan heeft gevierd.
In het jaar 2017, het 92-ste jaar van de brigade stond het les gegeven in zwemmen en zwemmend redden in de Rotterdamse zwembaden aan de basis van onze vereniging.
Voor het zesde achtereenvolgende seizoen waren er weer activiteiten van onze strandwachtploeg aan de Tweede Maasvlakte en werd er een groot aantal evenementen in het Rotterdamse beveiligd. De strandwacht haalde zoals gebruikelijk ook het lokale nieuws, dit jaar ook één keer minder positief. Daar hebben we veel van geleerd.

De commissie Werving, Voorlichting en Promotie liet ook in 2017 van zich horen en deelde dit jaar de eerste beloningsspeldjes voor medewerkers die hun jubileum jaar haalden van 5, 10 en 20 jaar medewerker.
Op 26 april 2017 was er ook een koninklijke onderscheiding voor een van onze leden voor zijn jaren lange inzet voor de Reddingsbrigade (Rotterdam en s’Gravenzande). Ton van Bemmel kreeg uit handen van onze burgemeester de versierselen opgespeld van lidmaatschap in de orde van Oranje Nassau.

De commissie Opleidingen is actief geweest op het gebied van kwaliteitsverbetering van onze opleidingen. Er waren in 2017 twee Centrale Examens.

Vanzelfsprekend hadden we onze (inmiddels) traditionele activiteiten, zoals
Serious Rescue (inmiddels voor de 6e keer), Onderling Zwemfeest, Gekleed Zwemmen, de Sint met zijn Pieten en lijkt het erop dat de wedstrijdploeg een nieuw leven krijgt!

Op 13 maart 2017 overleed Ans van der Kroef-Hunefeld op 70 jarig leeftijd. Ans is instructeur en hoofdinstructeur geweest in de baden Hillegersberg, West, Oost en Alexanderpolder. Verder is zij actief geweest in de commissie Onderling Zwemfeest en wedstrijdploeg. Ans is postuum tot erelid benoemd van de vereniging. Graag een moment stilte ter nagedachtenis aan Ans.

Voor 2018 gaan we op de ingeslagen weg verder, met de reeds genoemde activiteiten.
Er blijft natuurlijk aandacht voor de huren van onze zwembaden en zwembad Charlois heeft inmiddels haar deuren gesloten.
Op maandagavond 22 januari a.s. hopen we een vliegende start te kunnen maken in het nieuwe zwemcentrum Rotterdam een paar honderd meter verderop.

Hoewel we met zijn allen teveel op onze mobieltje kijken, wil ik langs deze weg toch reclame maken voor onze Facebook-pagina met laatste nieuwtjes en foto’s.

Ook blijven we op zoek naar nieuwe medewerkers of medewerkers die nog tijd over hebben voor een andere uitdaging. Neem eens een kijkje op onze vacaturebank op onze website www.RRB.nu.

Het bestuur wil graag alle vrijwillige medewerkers bedanken voor hun inzet in 2017! We rekenen natuurlijk weer op jullie medewerking in 2018 of zoals de commissie WVP zegt:

Zonder jullie redden we het niet!

Geef een reactie